سید کاظم سجادی : تولیدکنندگان ایرانی از فرصت صادراتی ارمنستان غافل نشوند

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، «سید کاظم سجادی» در دیدار با مدیران شرکت توسعه صنایع بهشهر با بیان این مطلب افزود: با توجه به حذف تعرفه های ترجیحی کالاهای تولیدی در کشورهای حوزه اورآسیا، شرکت های ایرانی می توانند از این فرصت برای صادرات کالاهای تولیدی خود استفاده کنند.
سفیر ایران بازگشایی منطقه آزاد مغری را فرصت مناسب دیگری برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان کالاهای ایرانی دانست.
سجادی گفت: تجار ایرانی در صورت بهره برداری مناسب از این فرصت می توانند نه تنها به تامین نیازهای کشورهای حوزه اورآسیا بپردازند بلکه نسبت به صادرات تولیدات خود به اروپا اقدام کنند.
وی با اشاره به رویکرد دستگاه دیپلماسی کشور برای کمک به اقتصاد، تولید داخلی و صادرات غیرنفتی اظهار داشت: سفارت ایران در ارمنستان، در این راستا تلاش خود را دوچندان کرده و تلاش می کند نقش خود را به بهترین شکل ممکن ایفا کند.
در ادامه این دیدار «غلامرضا دلشادی» مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر با تشریح ظرفیت های هولدینگ مدیریت صنعت شوینده ایران از سرمایه گذاری این شرکت در ارمنستان و حضور در بازار مواد شوینده این کشور خبر داد.
وی گفت: تجربه موفق حضور و فعالیت این هولدینگ در منطقه آسیای مرکزی می تواند در بازار ۱۸۰ میلیونی حوزه اورآسیا نیز تکرار شود و کالاهای ایرانی سهم قابل توجه ای را در این بازار به خود اختصاص دهد.
به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان، در این دیدار که تعدادی از مدیران، مشاورین و روسای شرکت های تابعه هولدینگ مدیریت صنعت شوینده نیز حضور داشتند، سیاست های کلی در خصوص ارزیابی بازار ارمنستان و احتمال ساخت کارخانه های تولید مواد شوینده ایران در ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با ترکیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.

 

 

شاخه تخصصی تر و حرفه ای تر دیپلماسی اقتصادی که نیاز ویژه امروز ما نیز می باشد ، دیپلماسی کشاورزی است .


" شاخه تخصصی تر و حرفه ای تر دیپلماسی اقتصادی که نیاز ویژه امروز ما نیز می باشد ، دیپلماسی کشاورزی است " 26 ژانویه, 2018


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *